גד שערים - שערים חשמליים איכותיים

054-6969933

שאלות ותשובות נפוצות בנושאים הקשורים למחסומים חשמליים

 

הסוגים הקיימים בשוק

ישנו מגוון של מערכות המוצעות היום למכירה בשוק. נמנה כמה מהם:

מחסום זרוע – זהו המחסום הנפוץ ביותר. הוא בנוי מזרוע החוסמת את מרבית שטח הכניסה למתחם החניה. הזרוע מתרוממת בעת כניסת הרכב, ונסגרת באופן אוטומטי אחרי שהרכב נכנס. מחסומי זרוע עשויים מחומרים שונים, כגון: עץ, אלומיניום וכו'.

מחסום קורה מרחפת – זהו מחסום הדומה מבחינת פעולתו וצורתו למחסום זרוע, אך הוא מאסיבי יותר ואינו ניתן לשבירה.

מחסום ביטחוני – זהו מחסום המיועד למניעת התפרצות של רכבים אל המתחם, ונעשה בו שימוש נרחב בכניסות לבסיסים צבאיים ומתקנים ביטחוניים דומים.

IMGP0169 s

מה ההבדלים בין המחסומים החשמליים לבין שערים חשמליים?

ההבדל העיקרי הוא במחיר. כמו כן, שער חשמלי הוא בדרך כלל מאסיבי יותר, ומונע כניסה של רכבים, וגם של הולכי רגל ובעלי חיים. מחסום חניה אכן מבטיח את מקום החניה של בעליו, אך אינו חוסם את המתחם עליו הוא מגן מפני הולכי רגל ובעלי חיים.

לפיכך, אפשר לומר, שבמקרים מסוימים השער החשמלי מקנה יותר ביטחון לבעליו, מאשר מחסום חניה.

לדוגמה, גניבת רכב: גניבת רכב ממתחם המוגן באמצעות שער חשמלי איננה אפשרית, ואף גניבת רכוש מבעל הרכב, במקרה שהושאר מאחור, היא כמעט בלתי אפשרית. כאשר מדובר במתחם המוגן על ידי מחסום חנייה, גניבת רכב היא אפשרית, אם כי איננה סבירה, אך גניבת רכוש שהושאר ברכב יכולה להתבצע ללא הפרעה וחשוב לקחת דבר זה בחשבון.

האם המחסום החשמלי בטיחותי?

מתקן המותקן כהלכה, עשוי מחלקים איכותיים ואמינים, ומתוחזק באופן שוטף על ידי בעליו הוא בדרך כלל בטיחותי. יחד עם זאת, כדאי תמיד לזכור, שיש לנקוט באמצעי זהירות רגילים ופשוטים בעת השימוש בו, כדי להימנע מפגיעות בגוף או ברכוש.

מהם הדברים החשובים שיש לדעת בטרם רוכשים מחסומים חשמליים?

הדבר החשוב ביותר שכדאי לדעת הוא, שהחל מאוקטובר 2006 יש בישראל תו תקן למחסומים ושערים חשמליים. תו התקן מבטיח את תקינותו ואיכותו של מחסום חניה שתרכשו.

מומלץ להעדיף לרכוש את המחסום החשמלי בחברות מקצועיות, שמוצריהן נושאים תו תקן. חברות כאלה מעניקות ייעוץ מקצועי בעת בחירת המחסום, בודקות את דרישות הצרכן ואת המתחם שאליו מיועד המחסום. כמו כן, חברות כאלה נותנות אחריות למתקן, ואף שירות תיקונים ואחזקה שוטפת במהלך השנים.

כדאי לתת את הדעת גם לאמצעי הפתיחה של המחסומים החשמליים אותם אתם שוקלים לרכוש. אמצעי הפתיחה המקובל ביותר של מחסום חניה הוא השלט, שנמצא בבעלותו של המחזיק בחניה. כאשר מדובר בבנייני מגורים, למשל, השלט מוחזק בידי דיירי הבניין, והוא אמצעי קל ונוח לשימוש. יש גם אמצעי פתיחה אחרים, אך לרוב הם יקרים יותר, וחלקם אף מסובכים יותר להפעלה.

צור קשרטלפון: 054-6969933

שם:
טלפון:*
בקשה: