גד שערים - שערים חשמליים איכותיים

054-6969933

מה כדאי לבדוק לפני שקונים מחסום

מחסומים חשמליים אלה מבטיחים את ביטחון בני הבית ומגנים גם מפני גניבות רכב. תפקידם חשוב בעיקר באיזורים צפופים במרכזי ערים גדולות, ששם קשה למצוא שטחי חנייה פנויים. המזדמנים לערים לא יעשו חשבון פעמיים, ויפלשו לכל שטח חניה פנוי, אם תהיה להם אפשרות. מחסום חניה מהווה הגנה טובה נגד נהגים כאלה.

כאשר מדובר במחסומים חשמליים מסוג מחסומי זרוע, ניתן להבחין בשני יתרונות בולטים בהשוואה לשערים חשמליים:

עלותם באופן יחסי נמוכה יותר מזו שלשערים חשמליים מסוגים שונים, בעיקר כאשר היא מתחלקת בין דיירי בניין המגורים.

הפעלתם פשוטה ומהירה יותר מכל שער חשמלי אחר. הזרוע מונפת אל על באמצעות שלט ברוב המקרים, ומיד אחרי שהרכב עובר את המחסום הזרוע יורדת במהירות והמחסום נסגר.

החיסרון העיקרי של מחסום חניה מסוג זה הוא שאין ביכולתו למנוע את הגישה לשטח החניה בפני הולכי רגל. מבחינה זו, הוא מקנה ביטחון נגד גניבת כלי רכב, אך אינו מגן מפני גניבות רכוש או חלקים מתוך הרכב. יתר על כן, גם אם תישמע אזעקת הרכב מתוך חניון בעל רכבים רבים, לא בטוח שבעל הרכב יזהה ויגיע בזמן לרכבו.

מחסומים חשמליים, יש לזכור, דורשים תחזוקה שוטפת, כך גם מחסומי זרוע. מחסומי זרוע סובלים משלוש בעיות עיקריות:

מחסומי זרוע מצויידים בשני קפיצים שנועדו לשמור על איזון הזרוע. נפוצים גם מחסומי זרוע זולים יותר, המצוידים בקפיץ אחד בלבד. מחסומים אלה נוטים להתקלקל ונדרשת החלפת הקפיץ כמעט מידי שנה. עלות החלפה כזו היא יקרה.
המנוע של מחסום זרוע רגיש במיוחד, ותוחלת החיים שלו קצרה יותר ממנוע של שער חשמלי. גם החלפה או תיקון מנוע כזה אינו עניין כלכלי פעוט.
מחסומי זרוע מצויידים במפתח אלן המיועד לאפשר את ניטרולם במקרה של הפסקת חשמל. הניטרול באמצעות מפתח אלן דורש ידע מקצועי, ושימוש לא נכון בו עלול לגרום נזק רב למנוע.

אז מה ניתן לעשות?

כדאי לרכוש מחסום חשמלי מכל סוג שהוא דרך חברה המתמחית בתחום מחסומים חשמליים, ולוודא שהמחסום שבחרתם מותקן בצורה מקצועית ויעילה.

מומלץ לבדוק את תנאי האחריות והשירות הניתנים על ידי החברה עבור המחסום: כדאי לשים לב לתקופת האחריות, האם החברה מספקת גם שירות תחזוקה ותיקונים של המחסום לאחר תום תקופת האחריות וכד'.
גם אם עלות המחסום יקרה יותר, כדאי להשקיע אותה במחסום משופר ככל האפשר. יש לוודא שהמחסום מצויד בשני קפיצים המשמשים לאיזונו, שהמנוע שלו הוא בעל תוחלת חיים סבירה, ושעלויות החלפים שלו במקרה שנדרשת החלפת חלק זה או אחר היא סבירה.
לאור הנזקים העלולים להיגרם למחסום הזרוע בשימוש לא נכון במפתח אלן, מומלץ לרכוש מחסומים המצוידים במפתח קל לשימוש, שמאפשר ניטרול של מחסום החניה בעת הצורך על ידי כל דייר, מבלי שייגרם נזק לחלקים אחרים של המחסום.

צור קשרטלפון: 054-6969933

שם:
טלפון:*
בקשה: