גד שערים - שערים חשמליים איכותיים

054-6969933

מדריך לועד הבית בנושא רכישת שער חשמלי בבית משותף

בתים משותפים חדשים שנבנים היום מתוכננים לרוב עם חניון תת-קרקעי. חניון כזה מתאים למצוקת החנייה הקיימת היום ברחבי העולם כולו. באופן זה, מנוצל שטח הבניין גם לחניית מכוניות. בסופו של דבר, לצד הביטחון שהדבר מקנה לדיירי הבית המשותף, הם נהנים בעיקר מנוחיות. אין הם צריכים לדאוג לחפש מקום חניה לרכבם כשהם חוזרים מהעבודה בשעות הערב, סלי הקניות מועלים אל הדירה באמצעות מעלית, שהיא חלק בלתי נפרד מכל חניה תת-קרעית.

מחסומי חניה במרכז העיר

בתי מגורים רבים, שממוקמים במרכזי ערים או בשכונות עמוסות, מצוידים במחסום חניה. חשיבותו של מחסום חניה כזה במרכזי ערים צפופות הוא ראשון במעלה: המחסום אינו מאפשר לבעלי רכב שאינם מורשים להשתמש במגרש החניה של בית המגורים. מגרשי חניה אלה בדרך כלל ריקים במהלך היום, מאחר שדיירי הבניין עובדים, והם משמשים פיתיון גדול לבעלי הרכב המגיעים למרכז העיר ותרים זמן רב אחר מקום חניה. ללא מחסומי חניה שכאלה, יש להניח, שאיזורי החניה הפרטיים היו מתמלאים ברכבים שאינם שייכים לדיירי הבניין.

כאשר מחליטים דיירי בניין מגורים להתקין שער לחניה שלהם, בדרך כלל מוטלת האחריות לנושא זה על ועד הבית. להלן כמה שיקולים שיש לקחת בחשבון כאשר מקבלים החלטה להתקין שער חניה חשמלי בבניין מגורים:

עלות

שער חשמלי אינו מצרך זול. יש סוגים רבים של שערים חשמליים, וטווח המחירים שלהם רחב ביותר. אף כי עלות התקנת השער, ואחר כך עלות התחזוקה והתיקונים שלו במהלך השנים מתחלקת בין דיירי בניין כולם, נדרשת הסכמה פה אחד של כל הדיירים לגבי העלות והסוג של השער המותקן. בעניין העלות חשוב לזכור, כי אין מדובר בהוצאה חד פעמית. שער חשמלי נקנה לשנים רבות, ודורש תחזוקה וטיפול במהלך השנים. מנגנון ההפעלה שלו עלול להתקלקל, מרכיביו מושפעים ממזג האוויר והלחות הרבה אינה השפעה טובה על חלקי השער, עלול להיגרם לשער נזק עקב תאונה וכד'. שוב, יש לזכור כי כל העלויות האלה מתחקלות בין דיירי הבניין, אך עדיין כדאי שיהיו מודעים לכך, ששער חשמלי יוסיף סכום כסף לדמי ועד הבית שישולמו.

תדירות השימוש בשער חשמלי בבית משותף

אף כי הדבר תלוי בכמות הדיירים בבניין, שער חשמלי בבית משותף פעיל הרבה יותר מאשר שער חשמלי בבית פרטי, אף אם לא באותה המידה שבה פעיל שער חשמלי במרכזי מסחר, תעשייה או מוסדות ציבוריים שונים. מאחר שכך, כדאי לשים דגש על שער חשמלי שיחזיק שנים רבות, ולא יצריך תיקונים תכופים.

קהל המשתמשים

שער חשמלי לחניה המותקן בבית משותף עושים שימוש כל דיירי הבית. יש להניח, שאין הרבה מומחים בתחום זה שמתגוררים ברוב הבתים המשותפים, לכן כדאי לתת את הדעת להפעלה פשוטה ונוחה של השער החשמלי שרוכשים עבור כל דיירי הבניין.

כדי להימנע ממריבות, הטלת אשם ואי נוחות בעניין שער חניה חשמלי בבית משותף, מומלץ לבחור שערים בעלי תו תקן, שמחירם מוסכם מראש על כל דיירי הבניין, מחברה שמספקת אחריות עבור השער המותקן, ואפילו שירות תיקונים לאחר תום תקופת האחריות על השער בעלויות ידועות מראש.

חשוב ביותר שהשער החשמלי שנבחר יהיה קל לתפעול, עמיד ואמין ככל האפשר, כדי שיוכל לשרת את דיירי הבניין באופן יעיל ונוח לאורך זמן.

צור קשרטלפון: 054-6969933

שם:
טלפון:*
בקשה: