גד שערים - שערים חשמליים איכותיים

054-6969933

כיצד נשמור על רכבינו מפני גניבה

car theft

בעלי רכבים פרטיים רגילים לראות במכונית את "הרגליים" שלהם. מעט מאוד בעלי רכב פרטי יעשו שימוש בתחבורה ציבורית, רכבות וכד'. הנטייה הטבעית שלנו, אם יש ברשותנו רכב פרטי, היא להיכנס אליו ולהגיע ליעדנו יחד איתו.

עלותן של מערכות אזעקה אינה זולה. ככל שהמערכת בטיחותית יותר, היא יקרה יותר. מצד שני, יש לזכור, שחלק מן המכוניות החדשות מגיעות עם מערכת אזעקה מסוג זה או אחר המותקנת כבר בתוכן. כדאי לקחת זאת בחשבון כאשר רוכשים מכונית חדשה.
מערכות מיגון על פי סדר נפיצותן:

אימובילייזר

זוהי מערכת המיגון הנפוצה והזולה מכולן. אימובילייזר הוא מנגנון אלקטרוני, אשר מגיע מותקן כבר בתוך מרבית הרכבים החדשים. מערכת זו מונעת למעשה את הזרקת הדלק למנוע, אלא אם מפתח הרכב המקורי מוכנס לחריץ ההתנעה. ללא המפתח, אין הזרקת דלק למנוע, ואף אם יצליח הגנב לפרוץ אל תוך הרכב, לא יוכל להתניעו. מערכת אימובילייזר ניתנת להתקנה גם ברכבים ישנים.

קודנית

מה קורה במקרה שנגנבים מפתחות הרכב? האימובילייזר, במקרה כזה, אינו משמש מערכת הגנה מספקת, שכן המפתח של הרכב מנטרל אותו. כדי להבטיח, שגם גניבת מפתחות הרכב לא תאפשר את גנבתו, קיימת בשנים האחרונות מערכת קודנית. מערכת פשוטה זו דורשת מן הנהג להכניס קוד בין ארבע ספרות, אשר רק באמצעותו מופעלת מערכת האימובילייזר וניתן להתניע את הרכב. ארבע ספרות נשמעות אולי כאמצעי "דל" במקצת לאלה מבינינו שידיעתם במתמטיקה אינה רבה, אך למעשה, קודנית היא מערכת פשוטה וחשובה ביותר. הסיכוי, שגנב חסר ידע של בעלי הרכב ימצא את הצירוף הנכון של ארבע הספרות הנכונות, אשר יאפשר לו לגנוב את הרכב, הוא אפסי. יתר על כן, גנב המוצא עצמו בתוך רכב עם קודנית, יחפש, מן הסתם, מטרה קלה יותר לביצוע זממו.

אזעקה

מערכת אזעקה משמשת הגנה לא רק על מנוע הרכב, אלא גם על שטחו ההיקפי. חברות הביטוח נוהגות לחייב בעלי רכבים יקרים במיוחד להתקין מערכת כזו. מערכות האזעקה מופעלות באמצעות תכנת ניהול וחיישנים. החיישנים הם מסוגים שונים, וביכולתם לגלות רעש, כגון: ניפוץ שמשת הרכב, זעזועים, למקרה שהרכב נגרר ממקומו, פתיחת דלתות, בין אם אלו דלתות הרכב או תא המטען וכד'. מערכת האזעקה מופעלת זמן קצר אחרי עזיבת היושבים ברכב, וניתן לדרוך אותה באופן אוטומטי, או באמצעות משדר קטן, הנישא בדרך כלל על מחזיק המפתחות.

איתורן

זוהי מערכת יקרה במיוחד, שכן היא מופעלת לא על ידי בעל הרכב עצמו, אלא על ידי מרכז בקרה ארצי וצוותי סיור המופעלים במקרה הצורך. איתורן מבוסס, למעשה, על צירוף של חיישנים מתריעים, GPS ומשדר אלחוטי. שלושת האמצעים האלה חוברים יחדיו ומאפשרים, במקרה של גניבה, למשל, לאתר את הרכב בתוך דקות. צוותי הסיור והמשטרה מוזעקים אז למקום הימצאו של הרכב ותופסים את הגנב. כדאי לזכור, שבנוסף לכל האמצעים האלקטרוניים, שנימנו לעיל, מחסום חניה או עמוד חניה, עשויים להוות שמירה נאותה על הרכב. רוב גנבי הרכב הם אופורטוניסטים, ויחפשו תמיד אחרי מטרה קלה. רכב המוגן על ידי מחסום כזה או אחר אינו מטרה קלה, וסביר להניח, שהגנב יחפש רכב אחר.

צור קשרטלפון: 054-6969933

שם:
טלפון:*
בקשה: