גד שערים - שערים חשמליים איכותיים

054-6969933

הכירו את תו התקן לשער החשמלי

 

באוקטובר 2006 נקבע תו תקן ישראלי לשערים חשמליים. תו התקן הישראלי מתבסס ברובו על תו התקן של שערים חשמליים באיחוד האירופאי, שנחשב למחמיר ביותר.

כדאי לציין, שתו התקן האירופי אף הוחמר לפני חודשים ספורים, לאחר תאונות רבות שאירעו, בעיקר עם ילדים, חלקן טרגיות ביותר.

שער חשמלי נמצא אומנם מחוץ לבית, אך הוא אולי אחד הפריטים החשמליים החשובים ביותר. בני משפחה וחברים משתמשים בו פעמים רבות ביום, הוא מספק לכולם ביטחון, נוחיות ופרטיות, ולפיכך עליו להיות באיכות גבוהה מבחינת החומר שממנו הוא עשוי, להיות מצוייד בכל אמצעי הביטחון הנדרשים כדי למנוע פגיעות בגוף ובנפש למשתמשים בו או לאנשים אחרים, וכל חלקיו – החשמליים, המכאניים ואף הממוחשבים צריכים לפעול באופן תקין יחד.

מאז התרחבות השוק של השערים החשמליים, וחדירתו יותר ויותר למגזרים פרטיים, הפך תו התקן עבור מוצר זה להיות בעל חשיבות מכרעת.

בשנים שקדמו ל-2006 ניצלו אנשים בלתי מקצועיים את התפתחות שוק השערים החשמליים, ובנו שערים "פיראטיים", שלא תמיד היו באיכות גבוהה, לא תפקדו כיאות ואף לא היו בטוחים מספיק.

כדאי לדעת, שיש הבדל גדול בין שערים חשמליים המשמשים מקומות ציבוריים ומסחריים, לבין שער חשמלי המותקן בבית פרטי.

השערים המוזמנים על ידי חברה, מפעל, מוסד גדול וכד' נבחרים על ידי אנשי מקצוע מתוך המוסד או המפעל, אשר יודעים לשאול את השאלות הנכונות, ועד 2006 הסתפקו בכך.

משאבים כאלה אינם עומדים לרוב לרשות המגזר הפרטי או בעלי דירות בבניין מגורים המסכימים להתקין שער חשמלי בחניה הצמודה לבנין. צרכנים פרטיים סומכים על מידע, שניתן להם דרך האינטרנט, בטלפון או בפירסומים במקומות שונים, אך אין ביכולתם לבדוק בעצמם את איכותו ובטיחותו של השער שהם קונים, ואין זה מוצר זול, ללא ספק.

תו התקן בא לעזור לצרכנים במובן זה, וחייב להיות שיקול חשוב במערכת השיקולים בעת קניית שער חשמלי. יצרן, שמוצריו נושאים תו תקן, אחראי למוצר שהוא משווק, ויש להניח שגם העמידה באחריות שתקבלו מיצרן כזה בגין המוצר, וגם תחזוקתו בעתיד, אם תהיו מעוניינים בכך, תהיינה באיכות גבוהה.

דוגמה קלה לאי תקינות של שער חשמלי:
שערי כנף, או שערי הרמה הנפתחים אל הרחוב, אסורים על פי חוק, שכן הדבר מהווה שימוש בשטח ציבורי, ועלול לסכן את העוברים ושבים.

חשוב לדעת, שחברות הביטוח אינן משלמות עבור נזקים שנגרמים על ידי שער חשמלי שאינו נושא תו תקן.

לפיכך, כשבאים לרכוש שער חשמלי, הדבר הראשון שכדאי לבדוק הוא קיומו של תו תקן.

צור קשרטלפון: 054-6969933

שם:
טלפון:*
בקשה: